Analiza rynku pod kątem zakupów 2021.08.14

Wszyscy mnie pytają czy teraz kupować czy poczekać dlatego chciałem napisać w skrócie co myślę aby tutaj wszystkim na raz odpowiedzieć:

Sytuacja na rynku w tym momencie IDEALNIE odzwierciedla schemat wykorzystywany przez tzw. SMART MONEY przenoszący kapitał z dużych projektów do mniejszych a następnie z mniejszych do najmniejszych Large-Cap > Mid-cap > Micro-Cap czyli np. BTC > ETH >XRP > ???ShitCoiny
W tym momencie widać przejście do Micro-Cap i w tu pojawia się pytanie:
Powtarzamy cykl czyli pompa na BTC czy siadamy zatrzymujemy się i korekta a potem całość od nowa?

Ja osobiście zrobiłem dużo zakupów idealnie oraz niemal idealnie na dołkach więc w tym momencie wychodzę ~10% kapitału realizując zysk oraz przygotowując się na zakupy po ewentualnej korekcie ale dalsze wzrosty również będą mnie cieszyć gdyż jestem obkupiony pod korek.

Sytuacja na rynku
Na rynku nie mamy złych newsów a jeśli się jakieś pojawiają to są niemal ignorowane (np. propozycja regulacji rynku krypto w USA gdzie nawet górnicy mieli by mieć licencję brokera) .
Widzę sam na grupach po zachowaniu ludzi że tzw. „ulica” znowu odzyskuje wiarę w krypto i zaczyna się ładować dlatego sądzę że wieloryby będą to wykorzystywać i nie zechcą gasić zapału bo kto miał kupić to już „załadował torby” a teraz musi je spuścić na dużo wyższych poziomach- jednak warto mieć na uwadze że dalej poza rynkiem są największe wieloryby które jeszcze ze względu na procedury nie mogły się załadować a to sugeruje że kolejny zjazd jak z 19maja2021 jest baaardzo prawdopodobny dlatego warto nie dać się ponieść emocjom i nie ładować się na szczytach (których wg mnie jeszcze nie osiągnęliśmy)

Dodatkowy aspekt na który musimy zwrócić uwagę to kształtująca się bańka na rynku NFT która jeszcze bardziej nakręca cenę ETH a to dzięki temu że od London fork EIP1559, gas potrzebny do wykonywania transakcji jest spalany a sytuacja na rynku NFT zachęca do ustawiania wysokich ilości gas’u tak aby transakcja została jak najszybciej przeprocesowana co koniec konców powoduje że ETH momentami staje się deflacyjne

W tym momencie jest to korzystne dla rynku ETH oraz całego krypto jednak musimy obserwować rynek NFT i być gotowi że pęknięcie na nim bańki może przynieść poważne i bolesne odreagowanie dla całego rynku krypto.Reasumując
– jeśli nic nie masz w portfelu krypto to zakup BTC lub ETH za 1/3 przewidzianego na te waluty kapitału nie powinna być błędem ani w krótkiej ani w długiej perspektywie. Jednak warto pamiętać że zbliżamy się do poziomu 50k przy którym ja spodziewam się przynajmniej ~10% korekty i to może być dobry moment na wejście- ale oczywiście to może nie nastąpić.
– jeśli masz już poczynione zakupy i chcesz coś dołożyć to uważam że jeszcze w tej hossie będą na to lepsze momenty i warto na nie zostawić kapitał zgodnie z zasadą „Trzech kupek”

XRP wystrzał od 3 dni po zatrzymaniu BTC:
Interwał dzienny
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *