Włącznie na giełdzie Binance autentyfikacji 2fa (również reaktywacja w przypadku niezapisania kodów)

W poniższym artykule znajdziesz informacje:
– jak prawidłowo włączyć zabezpieczenie 2fa
– jak odzyskać kod alfanumeryczny/kod QR pozwalający skojarzyć aplikację 2fa z naszym kontem na giełdzie

Jeśli nie masz włączonej autentyfikacji przy użyciu aplikacji 2fa (dowolnego dostawcy) to duży błąd bo bez tego twoje środki na giełdzie są dużo bardziej zagrożone niż z użyciem uwierzytelniania 2fa. Poniżej znajdziesz info jak naprawić ten błąd

Włączanie autentyfikacji przy użyciu 2fa
Pobieranie aplikacji 2fa
Należy pobrać aplikację dla urządzeń z systemem Android z google play store google authenticator. (lub dla posiadaczy iPhone z App Store.
Instalacja jest banalna więc pominę ten etap.

Włączanie autentyfikacji przy użyciu 2fa na przykładzie giełdy Binance
Na koncie Binance przechodzimy do zakładki „bezpieczeństwo” – jeśli nie mamy aktywnego uwierzytelniania 2fa widzimy przycisk jak na obrazku poniżej czyli „tak” – zawiódł tłumacz powinno być np. włącz 😀

Krok 2 – bardzo ważne aby zapisać sobie ten kod alfanumeryczny oraz najlepiej zrobić screen kodu QR (jednak pamiętaj że kod QR może być nieczytelny po wydrukowaniu więc tylko kod alfanumeryczny jest niezawodnym sposobem na odzyskanie dostępów do konta)

Gotowe – jeśli wyświetla się opcja dezaktywuj jak na powyższym obrazku to znaczy że aktywowaliśmy 2fa- teraz jeśli zgubisz telefon i nie zapisałeś kodu to będziesz miał problem więc upewnij się że zapisałeś w bezpiecznym pewny miejscu kod do instalacji aplikacji 2fa z punktu „krok 2”


Dezaktywacja autoryzacji 2fa celem odzyskania kodu alfanumerycznego/kodu QR pozwalającego skojarzyć aplikację 2fa z naszym kontem na giełdzie
Jeśli miałeś już włączoną autentyfikację 2fa ale nie zapisałeś kodów to nic straconego są dwa sposoby ich „odzyskania” pierwszy wariant zakłada że masz urządzenie na którym działa prawidłowo sparowana aplikacja 2fa.

Musisz wejść w zakładkę bezpieczeństwo i jak na obrazku powyżej kliknąć dezaktywuj- konieczny będzie kod z aplikacji 2fa oraz drugi kod (SMS lub email w zależności od konfiguracji twojego konta.)

Odzyskiwanie dostępu po utracie urządzenia z aplikacją 2fa
Jeśli straciłeś telefon a nie miałeś zapisanych kodów jak opisuję na początku tego artykułu to.. możesz mieć problem chociaż np. giełda Binance przewidziała tak ą możliwość a odzyskanie dostępu jest możliwe po odpowiedzi na kilka pytań które potwierdzą że faktycznie jesteś prawowitym właścicielem konta do którego się chcesz dostać.


Podczas logowania należy kliknąć opcję „Weryfikacja bezpieczeństwa niedostępna”

Zostaniemy porzeniesieni do następnego ekranu gdzie możemy wybrać która zmetod uwierzytelnienia jest niedostępna jak na poniższym obrazku

Następnie musimy wpisać kody z maila i z sms w telefoniePo wpisaniu kodów z ekranu powyżej jesteśmy przekierowywani na część gdzie musimy odpowiedzieć na prawidłowe pytania warto się na taką ewentualność przygotować.

Poniżej 3 przykładowe pytania ale możesz dostać zupełnie inne pytania – poniższe maja jedynie na celu uświadomienie że możesz mieć pytania w stylu: Jakimi krypto handlujesz? Jakie masz w obserwowanych? Ile masz BTC lub innej waluty (przedziały)

Na koniec Będziesz proszony o zrobienie 2ch selfie lub video dokumentujące że jesteś człowiekiem a nie wydrukowanym zdjęciem- czyli np. 1 z poleceń : zrób zdjęcie z otwartymi oczami następnie z zamkniętymi oczami
lub zrób zdjęcie od przodu następnie z profilu.

Jeśli masz szczęście to niemal natychmiast dostęp zostanie przywrócony a dane źródło autentyfikacji wyłączone tak abyś mógł podpiąć je ponownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *