Jak kupić kryptowaluty – wpłacić gotówkę bez prowizji

Sposobów na zakup krypto jest wiele postaram się omówić część z nich a przynajmniej te które stosuję osobiście.

Z grubsza sensowne są dwa sposoby do rozważenia oraz pewnie setka innych które są mniej opłacalne. Nazwijmy je sposób „TANIO” oraz sposób „SZYBKO”

Sposób „TANIO” (Bez prowizji ale wolniej)

Proces zamiany PLN na USDT
– wpłacamy przelewem bankowym PLN na Bitbay net,
– kupuj jakąś aktualnie dostępną a giełdzie walutę „transferową” (taką gdzie jest niska prowizja i szybki „transfer” np. XRP, DOT, TRX)(możesz dodatkowo czekać na fajny ruch korekcyjny w interwale minutowym żeby kupić na lokalnym dołku i natychmiast po przetransferowaniu odsprzedać)
– transferuj zakupioną kryptowalute na Binance
– sprzedaj na Binance ( z zyskiem lub po prostu na szybko po cenie „sprzed transferu”)

Szybko- Z prowizją
Oficjalnie Binance ma prowizję 2% za zakup kartą ale jeśli przeliczysz kurs PLN USD to wyjdzie że dodatkowe 2% ginie na przewalutowaniu z PLN na USD. 4% to dużo i niedużo – jak się nie spieszysz to lepiej tak jak pisałem wyżej w pkt. Tanio ale jeśli np. zasilasz konto żeby ratować zagrożone likwidacją pozycje na dźwigni wtedy 4% to NIC.

Pro TIP: Pamiętaj Że niemal Wszyscy, niemal zawsze podają koszt jawny a jest też koszt utajony powstający w wyniku spreadu np. w postaci różnicy na kursie USD do PLN gdzie pośrednik dolicza sobie prowizję (arbitraż) o której nie mówi lub/oraz spread na kursie kryptowaluty która kupujesz.

Przelew walutowy na konto Binance (pewnie kwestią czasu jest gdy Binance otworzy polski rachunek tak aby można było przelewać złotówki – na ten moment można przelewać tylko euro i dolary) oraz paypal i revolut ale ostatnie dwie opcje słychać dużo głosów osób które mają z tym jakieś problemy (pytanie czy z ich winy czy z winy operatorów)


Mój sposób
ja zawsze czekam na fajny ruch np.XRP,DOT kupuję na Bitbay przelewam na docelową giełdę i sprzedaje jak wzrośnie o 1% jeśli mi się spieszy lub zazwyczaj czekam i sprzedaje 12-30-200% drożej.
(aktualnie czyli 09kwi2021 kurs XRP poszybował i ta metoda jest ryzykowna ze względu na potencjalny gwałtowny spadek po tygodniu ciągłych mega wzrostów na tej walucie)

Zestawienie

miejsceMetodaCzas realizacjiprowizja
1.BitBay przelewJeśli już masz zweryfikowane konto 1 dzień roboczy (jak normalny przelew z banku do banku)0%
2.Binance zasilenie kartąNatychmiast2%+2%*

Jedna myśl w temacie “Jak kupić kryptowaluty – wpłacić gotówkę bez prowizji”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *